Life shitsNávody

Vlak, pivko a muzika

Dneska jsem jel svou nejoblibenější tratí Beroun – Budějovice, která je velmi příjemná a pohodová, a usoudil jsem, že bych o tom měl něco napsat a nenechávat si ten zážitek pro sebe.

Pročež mám pro vás návod, jak si zlepšit náladu. Něco smutného se vám stalo? Máte náladu pod psa? Sjeďte si vlakem. Je celkem jedno, kde bydlíte, prostě si vyberte první lokálku, která vede krajinou, lesy a lukami, kupte si lístek a jeďte. Samozřejmě je lepší, když budete mít nějaký cíl, za kterým pojedete, ale jet tam a zpátky taky není k zahození. Pokud budete mít možnost, jeďte zpátky jinou tratí, než kteru jste jeli tam.

Řekl jsem lokálku, ale to není nutnost. Trať, na které jsem na tenhle nápad přišel, je trať pro rychlíky, jenže to jsou takové ty rychlíky, které jsou rychlé jenom v tom, že občas někde nestaví a pokryjou trochu větší část trati než osobáky. Moje oblíbená trať je zářným příkladem. Je to trať Praha, Beroun, Příbram, Zliv, Budějovice, trasa jak říkám „z pospojovaných lokálek“. Výhled je také jiný, než na normálních rychlíkových tratích České republiky. Nekoukáte do šedivé protihlukové bariéry, ale na krásnou krajinu se spoustou lesů a luk, které se líně linou kolem vlaku. Můžete se pohodlně vyložit z okna, aniž by vám odfoukl hlavu 170kilometrový vítr. Tohle jde samozřejmě i na jiných tratích, než je má zmíněná oblíbená, ale tahle je prostě ultimátní.

Máte-li naplánováno, kudy pojedete, vezměte s sebou minimum věcí, co potřebujete, k tomu hudební přehrávač s vaší oblíbenou muzikou, přiměřeně velkou flašku piva (na dvě hodiny cesty mi většinou vychází dva litry), kupte si lístek a můžete vyrazit. Chcete-li to nějak okořenit, dejte si předtím ještě nějaké to brko, bude se vám ta krajina pak zdát mnohem zajímavější (to brko jsem dneska neměl a hádám, že jsem o hodně přišel… asi bych to někdy měl zkusit…). Pak už stačí jen nasednout na vlak, najít si co nejprázdnější coupé, pustit si muziku na plný pecky, otevřít pivko, vyprázdnit mozek a prostě koukat na krajinu kolem. Věřte mi, funguje to.

8 thoughts on “Vlak, pivko a muzika

  1. jedes z madarska jo? xD tak to bych si taky vzal tak tech sest no xD

  2. tak preji prijemnou cestu.. :) i kdyz to rozhodne nebudes mit tak prijemne, protoze se nemuzes vylozit z okna heh xD

  3. Není lepší si dát dvě brčka a petku piva, a pak se jet projet autem? Člověk se může i prospat, nebo se koukat vpravo vlevo…
    Zrovna mě tvoje alternativa zrovna neláká.

  4. well, v tom bych videl problem,ze po dvou brkach a PETce piva by clovek auto fakt ridit nemel.. xD

  5. Abych pravdu řekl, tak si cestu Liberec->Ústí nad Labem a Ústí nad Labem->Klášterec nad Ohří a zpět taky užívám. :D Skoro 4 hodiny času na přemýšlení, psaní a dohánění restů. :D Alkohol nepiji, špeky nehulim ale za to mám občas krapet divné nápady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *