Life shits

Jak jsem si koupil kakaovo-mléčnou pochoutku aneb jsem debil

Dneska jsem byl po dlouhé době v Tescu. Obvykle do Tesca nechodím, protože ho většinou nemám na kole při cestě, ale tentokrát jsem jel s chill autobusem, takže jsme nešli do Kauflandu. Říkal jsem si, že to je celkem jedno, protože Tesco snad nebude o tolik horší než Kaufland.

Po nákupu toho důležitého jsme se šli podívat k čokoládám a já vzhledem ke své finanční situaci jsem se začal dívat po těch levných. V Kauflandu jsem objevil mléčnou čokoládu za 11 nebo 12 Kč od značky Katy, která je celkem dobrá (je to čokoláda). Kupodivu je z Polska. Tady měli podobně vypadjící za 9 Kč, tak jsem se podíval na zemi původu, podle očekávání také z Polska, a řekl jsem si, že to tedy zkusím. No, až doma mi poté, co jsem ji otevřel, dal do pusy a čekal několik minut, než se teda rozpustí (nerozppustila, musel jsem ji rozkousat), zjistil, že jsem si vlastně nekoupil čokoládu. Složení: kakao, sója … a pak až mi došlo to „kakaovo-mléčná pochoutka“. Fuck yeah, pochoutka. Značka Tesco Value. Skvělé, ani reklamovat to nemůžu, protože to dle deklarace není čokoláda. Oh well, moje blbost, jsem o 18 Kč chudší (jo, koupil jsem si dvě, lol). Mohl jsem za to mít jednu dobrou Milku. Jsem sám, komu se tohle stává? Discuss.

P.S.: v Kauflandu tuhle srajdu nemají, čokoládu (a ostatní výrobky) od značky Katy si můžete s klidem kupovat, jsou dobré a relativně kvalitní.

One thought on “Jak jsem si koupil kakaovo-mléčnou pochoutku aneb jsem debil

  1. V Kauflandu zase čtyřikrát stahovali kakao, které nebylo kakao. Výrobce (samozřejmě z Polska) ovšem tvrdil na obalu, že se o kakao jedná. Bylo tuším, pouze z malého množství ŠLUPEK z kakaových bobů a různých náhražek. Oni ho vždy stáhli, ale opět po čase dodali jinou várku od toho samého dodavatele. Inspekce opět nařídila to stáhnout. Až po čtvrtém zásahu inspekce se rozhodli ukončit spolupráci s dodavatelem. Problém je v lidech. Oni si pak stěžují, že dřív tam byla alespoň nějaký výrobek za rozumnou cenu. Některé výrobky dokonce obchoďáky nemají, protože je odmítli. Nedohodli se s dodavateli na ceně. Tak je vlastně nutí šidit. Když si stejnou značku koupíte na západě bude mít jiné složení. Od instantních polívek, přes kafe až třeba ke coca-cole nebo activia. Oficiálně se přitom tyto obchodníci hájí, že rozdílné složení je dáno tím, že se v různých zemích preferuje jiná národní chuť a nároky na hořké , slané, sladké atd. Mimochodem pouze Milka měla stejné složení všude. Jen mimo Německo/Rakousko tuším chyběla záruka původu mléka. To jest to, že použité mléko pochází od „alpských kraviček“. To na složení a kvalitu vliv nemělo. Ostatní značky se lišily ve složení – např. Knorr, Coca-Cola (máme ji údajně o něco lepší než Slováci :) ), Jacobs, Activia atd. atd. atd.

    Mimochodem je celkem sranda shlédnou Peklo na talíři. Třeba o mražených pizzách, ale i jiné díly:
    http://www.stream.cz/peklonataliri/672728-peklo-na-taliri-mrazena-pizza

    Hlavně je zarážející, že ty jejich značky Clever, SPAR, TESCO jsou jinak balené a mají i jinou cenu, ale většinou je vyrábí ten samí výrobce. Mají taky většinou úplně stejné složení (viz. třeba ta pizza) .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *